Má neporazitelná 4! Představuji Ti své čtyři diáře

4 diáře najednou? To jako fakt?

Tak tuto otázku slýchávám často.

Ano, vlastním 4 diáře, které najednou všechny používám. Ano, najednou a používám!

A ne, nezapisuji si 4x, že mám jít ve čtvrtek k lékaři. Ne, nezapisuji si 4x stejný TO-DO list.

Tak jak tedy používám své 4 diáře?

 1. Diář osobní

Můj hlavní diář, který můžeš pravidelně vídat na Instagramu.

Používám jej na zaznamenávání

 •  schůzek,
 • lékařů,
 • komu zavolat,
 • jaký balík očekávám daný týden,
 • co vše je potřeba udělat okolo domu a zahrady,
 • MENU,
 • myšleneky dne,
 • a spousta spousta dalšího…

Aktuálně používám diář Morganit s celým týdnem na jedné straně. Na druhé straně mám tečkovaný papír, na všechny ty nezbytnosti.

Proč jsem si místo teček neudělala rovnou boxíky? Ne, nejsem hlava děravá, nezapomněla jsem si je tam udělat. Jen na každý týden potřebuji jiné. Takové, aby vyhovovaly věcem, na které se chci v týdnu soustředit a předtištěné boxy by mne příliš omezovaly… No schválně, chtěla bys být omezována? Vsadím svoje boty 😉

 1. Diář pracovní

Nepostradatelný. Množí se mi nejrůznější požadavky na stránky do diáře, mám spoustu nápadů, co udělat… a bez správného řazení a plánování bych měla velkou kupu rozdělaných věcí, nad kterýma bych den co den strávila spoustu času, než bych si ujasnila, co potřebuji udělat.

V pracovním diáři si vedu

 • týdenní cíle,
 • denní to-do listy,
 • přehled projektů,
 • přehled objednávek na diáře.

Do konce června jsem používala horizontální typ, týden na dvě stránky, který mi ovšem úplně nevyhovoval. Měla jsem v něm málo místa na týdenní cíle. Ale vždy jsem se s tím nějak popasovala a vcelku to fungovalo.

Od července ale zkouším nový typ. Týden je rozepsán na jednu stranu a na druhé jsou boxíky na nejrůznější druhy úkolů. Teprve se s novým systémem sžívám, ale vypadá to, že se s tím popasuji výborně a sedneme si. Že má vlastně stejné rozložení jako můj osobní diář? Bingo! Ale nemůžu říci, že jsou si podobné jako vejce vejci. Osobní je horizontální, tenhle vertikální. Osobní má tečky, tenhle předchystané boxíky…

Říkáš si, že to zas tak velký rozdíl není? Chyba lávky, i takovýto malý rozdíl může znamenat, že diář buď používáš ráda nebo Ti naprosto nevyhovuje!

Tento diář je koupený, já si prostě nedám pokoj a musím testovat nejen ty své diáře, ale i ty ostatní!

 1. Diář sociální média a blog

V tomto diáři se vedu nejrůznější nápady na Facebook, Instagram, nápady na články, na materiály ke stažení zdarma a spoustu dalších drobných věcí.

Hlavně si tady ale plánuji kdy a jaký příspěvek zveřejnit. Je to neskutečný pomocník. Díky tomuto diáři se nemusím pokaždé dívat, jestli jsem náhodou příspěvek se stejným tématem již nezveřejnila.

Výhodou také je, že si jednou za měsíc sednu, sepíši si nápady na příspěvky a celý měsíc pak nemusím přemýšlet, co ten který den vymyslím… Navíc, když se hlava intenzivně soustředí jen na jeden úkol (vyprodukovat nápady na příspěvek), snadněji mi pak naskáče velké množství nápadů, než když 3x do týdne sedím u pc a snažím se rychle něco vymyslet, abych to mohla zveřejnit (věř mi, i touto fází jsem si prošla a bylo to hrozné!).

Tento diář je měsíční, ale… ne ten klasický jako znáte z obchodu. Má měsíční přehled, pak listy pro měsíční cíle zaznamenávání priorit a listy na zapisování spousty poznámek.

Také tento diář je koupený ze zvědavosti. A až jej na konci roku dopoužiji, udělám si vlastní, protože už teď mám v nápadovníku (o něm zde) spoustu poznámek, co by mi vyhovovalo mnohem lépe!

 1. Diář do kabelky

Velká nutnost.

Často se mi stává, že potkám kamarádku a zazní: „Hele, nezajdeme na kafe?“. A díky diáři v kabelce jsem hnedle připravena říct, který den mám volno.

Používám měsíční kalendárium, protože mi stačí jen rychlý přehled schůzek. Informace v tomto měsíčním přehledu jsou jediné, které si zapisuji 2x – poprvé většinou do tohoto diáře, protože jej mám stále u sebe . Podruhé pak tuto schůzku píšu do osobního diáře, který sebou kvůli jeho rozměrům nenosím všude sebou, ale potřebuji pak i doma vědět, že ten den budu pryč, abych si zrovna nenaplánovala šůrování oken (pro ty, co hantýrce nerozumějí – mytí oken).

Co vše ještě vedu v tomto diáři najdeš ve článku zde.

 

A co Vy? Kolik používáte diářů?

Miluji diáře. Miluji plánování. A ráda pomáhám lidem okolo sebe s plánováním tak, aby jim pomohlo plnit jejich sny a cíle. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.