Horký tip: diářová peněženka!!!

Koupila jsem si nový diář!!!!

Ohooo zase!

Ale… Ale jeho náplň je pro mne naprosto nepoužitelná… (nesháníte někdo Filofax velikost personal, kalendarium 2020? Daruji!)

Proč jsem ho tedy kupovala? Má totiž jednu úžasnou vychytávku, po které jsem už pokukovala dlouho, předlouho… Až jsem se rozhodla (po pádu mého mobilu na zem – co blbnu? Co to je za důvod? Že Vám to proběhlo hlavou, přiznejte se! Abych to vysvětlila, chodím občas – no dobře, často – ven jen tak bez kabelky, věci dám do kočáru a tradáá… no ale jak sebou vždy tahám diář, mobil a peněženku pěkně v komínku, tak se mi stalo, že mi telefon už posté vypadl a bylo rozhodnuto! Chci to mít všechno v jednom obalu!)

Výhodou nového mazlíka totiž je, že se z něj dá vytáhnout kroužková mechanika (já ji moc nemusím),má v sobě spoustu (jako opravdu spoustu!) kapsiček a přihrádek a pak kapsičku na mince. Takže peněženka jak vyšitá a vleze do něj i můj stávající mobil (a protože větší mobil než je obal opravdu nechci,bude mi vyhovovat i po výměně mobilu – až se rozbije po nějakém tom pádu).

A co ta náplň?

Co bych to byla za návrhářku diářů, kdybych pro sebe neměla řešení?

A protože je to takový diář na cesty, nemá v sobě úplně vše, co využívám. Je to taková ochuzená verze,  k mým 4 diářům přibyl pátý, maniak prostě.

A co všechno na těch mých výletech mimo dům potřebuji?

 • Kalendárium měsíční

Měsíční kalendárium mi pro přehled, kdy mám kde být, bohatě stačí, podrobné plánování dne se bude stále dít v mém hlavním diáři. A proč ho vůbec musím mít? Když potkám kamarádku a ta se mě zeptá,co dělám ve čtvrtek, jestli nezajdeme na kafe, udělám co? Kouknu do diářové peněženky!

 • Seznam na nákupy
 • Seznamy úkolů aneb TO-DO listy

Na procházkách s dětmi mne často napadne, co potřebuji nutně udělat, až dojdu domů. Olalá nemusím nikde hledat, kde jsem ten úkol zapsala, mám pro to přesně daný oddíl!

 • Poznámky
 • Nápady
 • Náčrtky

Často se mi stává, že na svých toulkách mimo domov spatřím něco, co mne zaujme, co bych chtěla namalovat. Výjev si většinou fotím, neb paměť je krátká. Ale často se mi stává, že to ve mne evokuje pouze nápad na ilustraci – a není nad to si udělat rychlý náčrtek okamžitě. A teď už mám pro to speciální místo v diáři! Paráda!

 • Myšlenkové mapy

Není lepší místo na tvoření myšlenkových map, než dětské hřiště! Děti se baví, já sedím na lavičce, hlava zrelaxovaná, to se tvoří jedna radost!

 • Vision board

Abych své sny měla pořád sebou černé na bílém!

 • Výdaje

Troška motivace neutrácet. A také vysledovat, za co utrácím nejvíc a kde by to chtělo se trošku více hlídat.

 • Objednávky

Pro přehled mých objednávek. A proč je nosím sebou? Mohly by mi přece ležet v mém hlavním diáři doma, že? Ano mohly… Ale často se mi v obchodě stává, že mě něco láká koupit si hned. A tak mám v ruce důkaz, že to příjde přeci domů! Pěkně v balíčku a že se na to můžu těšit!

Říkáte si, že by mohly být nápady, poznámky a náčrtky v jednom oddíle? Že obojí jsou vlastně prázdné papíry? Dříve jsem to tak dělala. Měla vše pod jedním rozdělovníkem. Jenomže se mi pak špatně v záplavě papírů hledalo. Věděla jsem, že tam někde mám ten nápad na tvoření, ale nemohla ho najít mezi různýma poznámkama, malůvkama, myšlenkama… Teď vím, že hledám malůvku a už se prodírám jen mezi malůvkama.

A listování diářem na závěr:

 

Jak se Vám toto uspořádání líbí? Sháníte také něco přesně na míru pro Vás? Nevyhovují Vám prefabrikované náplně renovovaných značek?

 

 

Miluji diáře. Miluji plánování. A ráda pomáhám lidem okolo sebe s plánováním tak, aby jim pomohlo plnit jejich sny a cíle. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře
 1. Teresa napsal:

  Dobrý den, váš blog je úplně senza, hlavně ten dotazník Cesta za ideálním diářem, to mi fakt otevřelo oči 🙂

 2. Iva Kunášková napsal:

  Dobrý den chtěla bych diarovou peněženku

  • Iveta Nejezchlebová napsal:

   Dobrý den, toto je filofax safiano compact zip, určitě jej snadno na internetu najdete 😉 a pokud by vám nevyhovovala náplň, tak jako mně, klidně mi napište a něco spolu vymyslíme 😉 Mějte krásný den!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.