Diáře s disky

V tomto článku se dočteš, jaký byl ten MŮJ první skoro ideální diář, představím Ti diáře Happy Planner od firmy Me and My Big Ideas (MAMBI) a ukáži, jak různorodě může vypadat diář Morganit. Kafíčko nebo čajík připraven? Jdeme na to!

Ten rok mi změnil život. Našla jsem diář, který jsem dokázala používat celý rok. Byť mi nevyhovoval zcela, hrozně se mi líbil. A na konci roku s ním, jsem hledala podobný, ale ještě o chlup více vyhovující. A našla Happy Planner. ( O mé úplné cestě k ideálnímu diáři si můžeš přečíst zde.)

Nebyla to láska na první pohled, v košíku jsem již měla úplně jiný systém…. Říkala jsem si, co to je? Plastové kroužky, to musí strašně vadit při psaní… Navíc to vypadá tak nějak divně…

Ale něco ve mně hlodalo. A nakonec zadala na youtube výraz Happy Planner… A byla polapena! Ta neuvěřitelná rozmanitost, ten výběr designů, ty možnosti…

Po půl roce s Happy Plannerem ve vertikálním rozložení a s velikostí Classic jsem si začala dělat vlastní náplně, na projekty, na objednávky,… a posunula svůj systém plánování na úplně jiný level.

Časem jsem kolem sebe začala vidět spousty žen, které si koupí krásný diář. A pak jej v průběhu několik týdnů (a některé i několika dnů!) přestanou úplně používat. A najednou mi to došlo! Vždyť ony jsou jako já! Také hledají ten pravý! A rozhodla jsem se všem ženám pomoci (muži prominou, neumím uvažovat jako muž a nedokázala bych se asi ani vcítit do toho, co takoví muži v diáři potřebují… Pokud však máte jasnou představu, klidně se, drazí muži, ozvěte také!).

Začněme však pěkně popořádku…

Happy Planner

Happy Planner je u nás nejznámější zahraniční diář s disky. Vyrábí jej firma Me and My Big Ideas (známější pod jednodušší zkratkou MAMBI).

A já je prostě miluji a i když si vyrábím diář, který mi sedí na míru, každý rok objednám alespoň jeden kousek. A jako výmluvu používám hlášku, že je přece třeba sledovat konkurenci (haha). No a na to nejde nic namítnout, že? A co na nich tak miluji? Sama nevím! Prostě je to láska!

Teď trošku nakoukneme, jak to s těmi slavnými Happy Plannery vlastně je. Začněme třeba… Třeba

Disky

Disky firmy MAMBI se vyrábějí se srdíčky (jsou prostě láskyplné!)  a to rovnou ve 3 velikostech:

 • průměr 1,9 cm

Tyhle jsou úplně super na nošení sebou, nepojmou však tolik stránek, super na diář, kde zachytáváte své myšlenky venku… Já v nich nosím jen část roku, nejčastěji pouze 3 měsíce (a vrchovatě mi to stačí!).

 • průměr 3,2 cm

Tyto disky pojmou pohodlně celý rok. Pokud ale chcete navíc ještě nějaké další listy (třeba na sledování objednávek, plánovaní MENU, přehled financí, hesel….), tak je třeba již část roku vytáhnout nebo pořídit:

 • průměr 4,4 cm

Opravdu veliké disky, které toho pojmou mnoho. Někdy si v nich spojím i dva diáře dokupy (pracovní a ten hlavní, více o mých diářích zde). Pro mě určitě nutnost!

Disky se dají koupit plastové nebo kovové a v různých barvách. Na český trh se však dostane jen část jejich nabídky, může za to politika MAMBI, neptejte se mně proč. Je to škoda, já bych nakupovala jako divá do zásob.

Různé velikosti a barvy disků Happy Planner

Hotové diáře Happy Planner mají téměř všechny plastové disky. Ty, které mají kovové, nesou ve svém názvu označení DELUXE a jsou také poměrně o dost dražší.

Rozložení týdne

Happy Planner nabízí 4 typy rozložení týdne:

 • horizontální;
 • vertikální (sloupcové);
 • dashboard;
 • měsíční s TO-DO listy.

Fotka v tomto případě hovoří za vše!

Velikost

Happy Planner se v době psaní tohoto článku vyrábí v 5 velikostech:

 • Big

Velikost Big má rozměry 22,8×28,5, což znamená, že je širší než A4, zato malinko menší (A4 má velikost 21×29,7). Je opravdu VELKÝ. Pokud jej chcete každý den nosit všude sebou, řádně se pronese a hlavně si pořiďte opravdu velkou kabelku! Bývá na discích průměru 3,2 cm.

Osobně jsem tuto velikost nikdy nevyzkoušela, nemůžu tedy poreferovat. Na jeden krásný jsem již měla spadeno, ale vyprodal se dříve, než jsem stihla postřehnout, že je naskladněný. Tak třeba někdy příště 😉

 • Classic

Rozměry „klasiku“ jsou 19,6×24,7, je větší ve všech směrech než velikost A5 (ta má 14,8×21,0). Pro lepší srovnání Ti sem dávám fotografii. Dodává se s disky průměru 3,2 cm.

Mám s ním své zkušenosti, je báječný, ale na každodenní nošení v kabelce bych ho taky nebrala. Zabere vcelku dost místa. Ale zase se do něj hodně vejde. Dříve jsem místo svých 4 diářů používala právě tento classic a jeden malý diář – do kabelky. Ale nakonec mi začalo více vyhovovat, že mám jednotlivé oblasti oddělené nejen boxy v diáři, ale že každá oblast má svůj vlastní diář (více opět zde)

Srovnání diáře Happy Planner velikosti Classic a diáře Morganit velikosti A5

 • Mini

Velikost MINI je 13,3×19. Je větší než velikost A6 nebo než velikost Personal. Dodává se s disky 1,9 cm. Pro srovnání Ti sem opět dávám fotografii, ta stejně řekne více, než tisíc slov!

MINI je teď mou oblíbenou velikostí, používám jej na pracovní záležitosti. Nemůžu si pomoct, musím mít nejen diář Morganit, ale také Happy Planner. Těžko se mi opouští.

Srovnání různých druhů velikostí diářů

 • Classic Skinny

Classic Skinny je na výšku shodný s Classic, ale na šířku je skoro poloviční. Má velikost 12,3×24,7 a MAMBI jej prozatím vyrábí jen v horizontálním rozložení týdne na dvě strany.

 • Mini Skinny

Jako Classic Skinny je na výšku shodný s MINI, jen má poloviční šířku. Velikost je 8,2×19. Opět se v tuto chvíli vyrábí jen v horizontálním rozložení s týdnem na dvě strany.

Datování

Diáře Happy Planner se uvolňují na trh 3x ročně a s tím souvisí jejich datování, MAMBI je nabízí s datováním od července, od září (školní a učitelské diáře) a klasicky od nového roku.

Nabízejí diáře na rok i na 18 měsíců a dokoupit se dá i půlroční nedatovaná sada, kterou si můžeš rozšiřovat diář nekonečně dlouhou dobu.

Happy Planner se dá koupit také nedatovaný na celý rok, tam si zákazník doplní data sám přesně tak, jak potřebuje.

Doplňky

K Happy Planneru se dá dokoupit spousta, ale opravdu spousta doplňků:

 • náplně – čisté papíry, papíry s předchystanými boxy, rozšíření diářů (třeba fitness, finance, svatba, planování MENU…)
 • samolepky – pozor, nevstupovat, vyvolávají silnou chuť mít je všechny!
 • disky – kovové, plastové, různé barvy
 • washi pásky
 • rozdělovače
 • pouzdra
 • a spousta dalších větších i menších drobností.

A kde je seženeš? Největší výběr mají na yuppi.cz! Pokud toužíš po Happy Planneru, nákup u nich Ti mohu jen doporučit!

Diář Morganit

Diář Morganit sestavený na míru své nové majitelce může mít jakékoliv rozložení a jakoukoliv velikost. Jak prosté!

Diáře tvořím na  základě konzultací s klientkou, mám předpřipravený dotazník, abych nebyla až moc otravná a také aby měla klientka dostatek času si vše promyslet, zvážit, rozvrhnout v hlavě a necítila přitom tlak z mé strany, že potřebuji odpověď.

Na základě toho pak vytvořím návrh, který odesílám ke schválení. Upravíme, doladíme rozložení tak, aby bylo 100% a poté skočíme na grafickou stránku věci. V této části realizace se snažím co nejvíce vcítit do klientky, poznat její duši, její vkus a její životní cestu tak, aby se po otevření diáře cítila exkluzivně, opečovávaně a aby jí každé otevření přinášelo obrovskou radost a energii.

Po finálním schválení jde diář k výrobě. Protože se jedná o výrobu jednoho kusu, vše vyrábím ručně, s láskou k papíru a v co největší kvalitě, kterou mi mé přístroje dovolí. Následně vše ručně sestavím tak, aby byl výsledek co nejdokonalejší. A diář je připraven provázet svou novou společnici na cestě za jejími sny.

Velikost

Také velikost záleží na přání klientky, jsem schopná vyrobit cokoliv do velikosti A4. Nejčastěji vyrábím velikost A5, A6 a Personal.

Já osobně pro svůj hlavní diář používám velikost A5. Není tak veliká jako Classic, ale zároveň není ani zase moc malá. A jsem na tuto velikost zvyklá ze školních lavic.

Zavedla jsem také velikost A5MINI. Jaký je rozdíl? Velikost A5 má rozměry náplně A5, tzn. přebal je větší, aby dokonale chránil papíry vevnitř. Rozměr A5MINI má rozměry náplně menší než je A5, tak, aby přebal mohl mít velikost A5 a stále krásně chránil všechny ty úžasné listy v diáři.

Rozložení týdne

A jaké v tuto chvílí nabízím rozložení týdne? Pokud klientka potřebuje diář co nejrychleji může si aktuálně vybrat z těchto rozložení, které jsou již připravené:

 • vertikální;
 • vertikální ve dvou řadách;
 • horizontální s týdnem na jedné straně;
 • horizontální s týdnem na dvě strany.

Příklad rozložení týdne v diáři Morganit

Ale! S klientkou, která chce diář přesně na míru jejím potřebám, důkladně probereme, co by potřebovala a diář ji sestavím přesně tak, jak si vysnila. Klidně i s dvěma týdny na jedné straně! Prostě cokoliv! Některé z diářů Morganit si můžeš prohlédnout zde.

Datování

A jak je to s datováním? Diáře datuji, jak jinak, podle přání klientky! Klidně od srpna, klidně od února, prostě kdykoliv!

Náplně

V diáři Morganit se nemusíš omezovat pouze na kalendárium. Můžeš si vymyslet jakoukoliv náplň potřebuješ! Například:

 • sledování financí
 • plánování MENU (článek o něm zde)
 • fitness deník
 • projekty
 • sledování objednávek
 • hesla
 • adresář
 • pracovní dobu zaměstatnců
 • přehled rutin
 • úklid

Cokoliv Tě jen napadne!

V tom je krása a rozmanitost diářů Morganit! Jsou utvořené přesně tak, jak ženy potřebují. Každá něco jiného, každá tak, jak vyhovuje jejímu vkusu!

Také bys ráda diář sestavený na míru? Napiš mi!

Potřebuješ jen nějaké konkrétní stránky do diáře? Napiš mi také!

Používáš kroužkovou vazbu? To náplně Morganit umějí také!

Vůbec nevíš, jaký diář by seděl právě Tobě? Koukni na můj e-book zdarma (tady).

A jaká varianta diáře by se hodila Tobě?

Miluji diáře. Miluji plánování. A ráda pomáhám lidem okolo sebe s plánováním tak, aby jim pomohlo plnit jejich sny a cíle. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.