Diář jedné mámy

Před nedávnem mi přišla zpráva od mé spolužačky z vysoké…. Zněla:

„Ivet, co Tě sleduji, zjistila jsem, že nutně potřebuji diář. Mohla bys pro mne nějaký navrhnout?“

Uznejte, co bych to byla za kamarádku, kdybych odmítla?

A tak jsme se s Katkou daly do řeči a zjišťovaly jsme, co přesně by měl nový diář splňovat. Barvy byly jasné hned od začátku a tak se nám diářem prolínají 3 barevná schémata.

Katka je maminka dvou dětí toho času na rodičovské. Věcí na plánování do kalendária (vázané na určitý čas) tak nemá tolik, jako pracující žena. Dohodly jsme se proto, že ideální bude pouze měsíční kalendárium, kde bude mít možnost si zapisovat návštěvy lékařů a setkání s kamarádkami v kavárně (s dětským koutkem).

Katka má však velmi mnoho cílů a úkolů, které by si ráda zapisovala, aby v nich měla přehled a vyčistila si hlavu před spaním. Všechny tyto položky jsme rozdělily a vytvořily pro ně své místo:

  • cíle – pro zapisování dlouhodobých cílů, kterých chce Katka dosáhnout;
  • týdenní cíle – v této části diáře si Katka povede svou týdenní agendu úkolů, které chce zvládnout. Běžně si je lidé píši do týdenního kalendária, ale shodly jsme se, že to s dětmi vytváří neúměrný tlak. S dětmi se prostě nedá něco naplánovat na přesný čas 🙂 ;
  • projekty – jako každá podnikavá a tvořivá žena má Katka spoustu nápadů a kde jinde je zachytávat a později realizovat? K tomu je část na projekty jako dělaná!
  • to-do listy – seznamy úkolů, které je třeba udělat, ale nemají pevné datum, nemusí být hotovy ani v rámci týdne, ale i přes to je výborné mít o nich přehled a hlavně nezapomenout na ně!

Katka má také krásný zvyk, zapisovat si hlášky svých dětí. Do této doby si je zapisovala do mobilu, ale prý to tak nějak nebylo ono… Takže další část diáře byla hnedle na světě! Oddíl na zapisování hlášek! Jednou bude sedět na zápraží svého domu a pročítat ty krásné věty pronesené těmi úžasnými tvory – jejichž svatba se bude konat na druhý den!

Další část náplně tvoří listy k zapisování receptů. Zvolily jsme dva typy – na dlouhé recepty (1 recept na stránku) a na kratší (2 recepty na stránku).

Katka si také ráda kreslí drobné malůvky, do diáře jsme proto začlenily také volné listy ke čmárání, s jemným rámečkem v barvách celého diáře. Drobný rámeček na malůvku je také v každém měsíčním kalendáriu.

Vytvořily jsme také oddíl na zapisování nákupu, nakonec však o listech Katka prohlásila,že jsou tak krásné, že do nich bude zapisovat jen vyjímečné nákupy! 🙂

A poslední část je určena na zapisování adres. Katka totiž dodržuje jeden z nejkrásnějších Vánočních zvyků – posílání pohlednic. Těch skutečných papírových! Kdy jste dostali naposledy papírovou pohlednici? Když příjde mi, cítím se velmi vyjímečně, dotyčný si udělal kvůli mne dostatek času nejen pohled koupit a napsat ale i jej poslat! Je to skvělé poselství, které Katka šíří!

Nakonec Katku čekal nelehký úkol. Vybrat si z nabízených ilustrací ty, které by se ji do diáře líbily.

Přebal diáře je oboustranný. Může mít na úvodní titulce buď lístečky na modrém pozadí a vzadu srdíčka nebo vpředu obilí na růžovém podkladu a vzadu anděla. Není ta proměnlivost skvělá?

A pak už se jen tisklo, řezalo, děrovalo… A nakonec balilo a posílalo! Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

 

Ať Katce slouží jak má, dělá ji radost a pomáhá vyčistit hlavu a zbavit se stresu!

 

Jaké části do diáře byste si navybírali Vy?

 

Miluji diáře. Miluji plánování. A ráda pomáhám lidem okolo sebe s plánováním tak, aby jim pomohlo plnit jejich sny a cíle. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.