8 věcí bez kterých se obejdete, ale s nimi je svět hezčí!

Diář. Obyčejné slovo pro obyčejnou věc. Prostě shluk papírů s daty. ALE… Ale nemusí to tak být! Lze z něj udělat hotové umělecké dílo!

Serepetičky… Znáte to slovo? My jím doma označujeme všechny zbytečnosti, které nám dělají radost a jsou v naších očích krásné…

My se ale podíváme na serepetičky, pardon, doplňky, které můžeme použít, abychom z toho obyčejného nudného papíru udělaly potěchu pro naše oko. Ale abychom u toho nestrávili stejnou spoustu času, jako u tvorby onoho uměleckého díla.

Výčet mých nejoblíbenějších:

1. samolepky

Miluju samolepky. Miluju boho styl. Miluju květinky. Miluju boxíky. Miluju… Jejda co ja vlastně nemiluju?

Mám doma plný box samolepek… nekecám! Dětem vstup zakázán! Byly by jim upadnuty ruce, kdyby se jen přiblížily.

Pomocí samolepek lze velmi snadno přetvořit obyčejný papír ve skvost. Většinou se velmi špatně fotí. Většinou vypadají strašlivě nepřehledně. Jenže člověk si to tvoří sám. Na míru aktuálnímu dění. A tak velmi dobře ví, co kde má. A krásně se to hledá! Nevěříte? Vyzkoušejte!

Moje nejoblíbenější….

2. washi pásky

Další krásný způsob jak dodat diáři barvy a osobitý styl. Washi pásky. Papírové. Dá se na ně i krásně psát. A těch vzorů! Lze je využít na spoustu způsobů, vydá to na celý článek.

Opět jsem jejich velký sběratel. Aspoň jsem si tedy myslela, že jsem velký sběratel. Než mne hashtag #washitape na instagramu přesvědčil, že jsem amatér! Mám zbraň na manžela, až bude brblat, proč mám v nákupním košíku další pásky! Jupííí!

3. samolepící papírky (Sticky notes)

Určitě znáte samolepící papírky. V oněch klasických neonových barvách. Případně ještě ve vcelku snesitelné světle žluté. Ovšem v poslední době se k nám (konečně!) dostávají také krásné designové lepící papírky. A já mám za ně velkou radost! v diářích je sice moc nepoužívám, ale miluju je a jejich použití je nezměrné! Ty poslední jsem ulovila s kaktusy a dělají mi záložky v knize o zahradničení.

Samolepící papírky

4. pastelové zvýrazňovače

Často se mi stává, že potřebuji něco na stránce vypíchnout, zdůraznit. Ale jak jste již asi pochopili v části o samolepících papírcích, neonové barvy nejsou pro mne to pravé ořechové. Naštěstí na mne myslí také výrobci zvýrazňovačů. V obchodech lze již najít i krásné pastelové odstíny! A já jsem z nich naprosto unešená! Jen pozor, tak jako u klasických zvýrazňovačů, i u těchto platí, že na slabých stránkách propíjejí.

5. ozdobné kancelářské sponky

Ozdobné kancelářské sponky jsou výborné na označení stran, které často hledáte. Prostě Vám ven z diáře vykukuje kousek stužky, obrázku, bambulky… Existuje již nepřeberné množství takovýchto ozdobných kancelářských sponek. Plus si je můžete vyrobit také sami! A diáři to dodá osobitý ráz. Nehledě na praktičnost. Jen pozor, některé příliš velké sponky se snadno někde v tašce zachytí a vypadnou.

6. přívěsky

U nás ještě nejsou běžně k dostání, ale dají se krásně použít přívesky určené na mobil. Lze je také doma vcelku snadno vyrobit nebo poprosit šikovnější ruce ve Vašem okolí.

K čemu jsou? Pro potěchu oka. Nic víc, nic míň.

7. motivační kartičky

Do diářů lze také vkládat nejrůznější motivační kartičky, velký výběr nabízejí různé scrapbookové stránky, stačí pak vyhotovit díry dle typu diáře (nebo vlepit do těch s pevnou vazbou) a můžete se motivovat a kochat každý den.

8. barevné papíry

Do diáře si můžete také vložit různé barevné papíry, třeba na oddělení různých části diáře. Slouží hlavně pro potěchu oka. O těch na první stránce po otevření diáře se dá říci, že chrání ty další stránky.

Serepetičky = zbytečnosti, které vypadají krásně. Jde si s nimi vyhrát a udělat z nich pohlazení na duši… Kreativita nezná mezí, jen ji popustit uzdu!

 

 

 

Iveta Nejezchlebová
Miluji diáře. Miluji plánování. A ráda pomáhám lidem okolo sebe s plánováním tak, aby jim pomohlo plnit jejich sny a cíle. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.