4 benefity, které mi přinesl MOOD TRACKER

Mood tracker. Sledování nálady. Co vše u mě jednoduché vybarvování políček přineslo?

Mood tracker je v poslední době velkým hitem. A jakpak by ne. Kdo by nechtěl vysledovat, proč se cítí jak se cítí? A mood tracker je k tomu jako stvořený! A přitom je to velice jednoduchá a rychlá metoda, kterou si může vyzkoušet opravdu každý!

Mood tracker ze série Andělé na tužce. Pro různé nálady můžeš použít různé barvičky.

A tak jsem svou náladu začala sledovat i já… A nestačila se divit, co vše se z takového vybarvování čtverečků může vyčíst…

  1. Našla jsem si čas na své emoce

V záplavě různých to-do listů, projektů a nápadů jsem se před časem začala ztrácet. Bylo toho tolik a já si šla tvrdě za svým, jsem přece kozoroh, že? Nic mě jen tak neodvede z cesty za mým cílem. Jenže se nějak vytratila radost, touha, potěšení z vykonané práce.

A jednoho dne jsem na pinterestu (také ho miluješ jako já? Dokážu tam trávit HODINY!) narazila na mood tracker. Přiznám se, líbil se mi obrázek, o nějakých pozitivech jsem neměla ani páru… Tak jsem si hnedle jeden namalovala a vzala to za své. A časem jsem se nestačila divit! Tím, že jsem se začala soustředit během dne také na své emoce, abych věděla, jakou úžasnou barvu večer k vybarvení použiji. A začala jsem si uvědomovat, které činnosti mě baví, jak mě ovlivňují… a dá se říci, že díky mood trackeru jsem si uvědomila svou obrovskou vášeň – diáře. A rozhodla se v této oblasti realizovat… ale to už je jiná písnička (můj diářový příběh si můžete přečíst zde).

Právě díky mood trackerům jsem se začala věnovat více činnostem, které mě baví, naplňují a činí mi radost.

A plnit TO-DO list složený z větší části z věcí, které mne nabíjí, je opravdu radost. A těch pár, které nemám ráda, mi náladu již zkazit jen tak nedokáží.

Emoce jsou v našem životě důležité, a jestliže se cítím smutně a uvědomím si to, můžu na to reagovat. Můžu si tu emoci dovolit prožít, zjistit odkud pochází a nechat také v klidu odejít. Nedusit ji v sobě. Dát ji bezpečný prostor. A to je nesporný zdravotní benefit. Sláva, žaludeční vředy zažehnány!

  1. Zjistila jsem, jak o sebe pečovat, abych se cítila lépe

Díky větší pozornosti věnované mým náladám, jsem zjistila, jak o sebe pečovat, aby mě chmury přepadaly co nejméně. Často jsem na sebe totiž zapomínala, byla jsem až na posledním místě žebříčku a bylo to znát.

Díky sledování nálady snadno poznám, že mi dochází šťáva a já potřebuji dobít baterky, abych byla zase usměvavá a dokázala lépe plnit rozmary mých neposedných dětí… A nemusí to být nutně hodinové procedury. Často stačí opravdu chvilička a energie vyletí neskutečně nahoru. Díky mood trackeru už nutnost odpočinout si poznám s předstihem!

Mood tracker ze série Andělé na tužce. Místo různých barev můžeš použít také různé odstíny téže barvy.

  1. Vysledovala jsem vzorce

Každý ví, že ženina nálada se mění s cyklem. Ale jak? Kdy? Kdy jsme usměvané a kdy se mračíme? V tomto ohledu je výborná Cyklická žena od Mirandy Gray. Ve zkratce, ženský cyklus rozděluje na 4 části, každá se projevuje specifickými náladami. A když je známe, můžeme s nimi snadněji pracovat, uvědomovat si je a mít pro sebe větší pochopení. (A také si věci správně naplánovat!) Rozhodně doporučuji si o cykličnosti ženy něco málo přečíst.

Já své náladové vzorce vysledovala během 4 cyklů naprosto perfektně. Ale také jsem zjistila, že mne mnohem více ovlivňuje měsíc!

V neposlední řadě jsem také zjistila, jak mě ovlivňuje počasí, jídlo, množství spánku, cvičení…

Přiznám, někdy je na škodu vědět, že budu mít špatnou náladu, protože jsem měla pizzu, půjdu pozdě spát a k tomu celý den propršelo a byla zima! Ale můžu se na to připravit a nachystat si do kuchyně něco na zpříjemnění rána, aby se mi nálada zvedla!

  1. Přišla jsem na upíry ve svém okolí

Sledováním nálady jsem velice záhy objevila, kdo z mých „přátel“ ze mě energii vysává a kdo mě naopak neskutečně nabíjí. A tomu začala přizpůsobovat také četnost návštěv. A víš co? Někteří z upírů mi vůbec nechybí. Znáš to prohlášení, že jsme součet 5ti nejbližších osob? Já se rozhodla mezi nimi emocionální upíry nemít.

Mood tracker ze série Andělé na tužce.

A jak se takový mood tracker používá?

Budeš potřebovat buď obyčejnou tabulku nebo nějaký designový kousek (třeba odtud). Každé náladě přiřadíš barvu a na konci dne si příslušné políčko vybarvíš barvou podle převládající nálady. Hotovo.

 

Můžeš si zaznamenávat také náladu ráno, odpoledne a večer (pak si příslušné políčko rozděl na 3 díly).

Ráda by ses o použití mood trackeru dověděla více? Přidej se k nám do soukromé facebookové skupiny!

 

Miluji diáře. Miluji plánování. A ráda pomáhám lidem okolo sebe s plánováním tak, aby jim pomohlo plnit jejich sny a cíle. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.